O Nás

QUINTESSENZ

Na konci roku 2020 Dr. h.c. Horst-Wolfgang Haase (85) odešel ze své role společného výkonného ředitele renomovaného berlínského nakladatelství Quintessenz Verlag. Do důchodu současně odešel generální ředitel Dr. Alexander Ammann.

 

1. ledna 2021 převzal funkci vydavatele a jediného generálního ředitele syn Dr. Haase a třetí generace vydavatelské rodiny Haase Christian W. Haase (44).

 

V roce 1969 se Horst-Wolfgang Haase připojil k vedení již prosperujícího vydavatelství, které převzal jeho otec, Walter Haase, v roce 1949. Více než 50 let, kdy dr. Haase působil jako vydavatel a výkonný ředitel, představuje skvělou životní pracovní cestu. Během této doby Dr. Haase významně přispěl ke stomatologii, a to jak na národní, tak na mezinárodní úrovni. Pod jeho vedením vydavatelství rozšířilo pole působnosti o mezinárodní obchod, založilo významné dceřiné společnosti v Chicagu a Tokiu a navázalo četná plodná partnerství po celém světě.

 

Pod vedením Dr. Haase Quintessenz Verlag vzkvétal a stal se jedním z předních světových vydavatelů zubních lékařů se stále se rozšiřujícím portfoliem časopisů, knih, DVD, videí a v poslední době i digitálních médií a akcí. Dr. Haase opakovaně uspěl v získávání renomovaných odborníků a předních myslitelů v zubním světě z oblasti vědy, zubní praxe a zubního průmyslu a stal se autory, šéfredaktory a partnery vydavatelství. Mnoho z těchto původně obchodních vztahů se vyvinulo v úzké vazby a dlouholetá přátelství díky vysoké úrovni osobního nasazení Dr. Haase a jeho rodiny.

 

Spolu s věrným a oddaným personálem Dr. Haase úspěšně vytvořil celosvětovou síť zubních odborných znalostí, často označovanou jako „Quintessence Family.“ V rámci tohoto procesu vydavatelství propagovalo také témata zaměřená na budoucnost a stanovovalo důležité profesionální standardy ve stomatologii.

 

Christian W. Haase již ve společnosti a jejím managementu působí posledních 20 let a úspěšně se podílí na udržování a rozšiřování této sítě a publikačních aktivit společnosti. Zaměřuje se nejen na další rozvoj publikačního portfolia zaměřeného na potřeby a požadavky moderní vědecké stomatologie, ale také na nové digitální produkty a nejmodernější nabídky.

 

"Jako vydavatel a výkonný ředitel se těším na pokračování tohoto vydavatelství s jeho bohatou tradicí a na jeho rozvoj a úspěšné umístění do budoucna společně s našimi týmy a partnery." Beru na sebe odpovědnost v obzvláště náročné době kvůli pandemii COVID-19, která však také nabízí mnoho příležitostí. Minulý rok jsme zvládli dobře, využili jsme ho ke spuštění a vývoji nových produktů. Naše úspěchy v tomto ohledu mě činí optimistickým ohledně budoucnosti, “řekl pan Haase.

 

Dr. Haase bude i nadále úzce spojen s vydavatelstvím jako akcionář, poradce a zástupce, stejně jako Dr. Alexander Ammann, který bude i nadále dohlížet na řadu projektů vydavatelství. Haase_Sn-4C-2008    Haase_Christian-4C-2020-1    
 Dr. h. c. H. W. Haase    Christian W. Haase  

 

QUINTESSENZ V ČR

Zastoupení v Praze pro Českou a Slovenskou republiku bylo založeno v roce 1991. V češtině bylo vydáno více jak 30 knih a další pro vás připravujeme.

V našich časopisech naleznete články ze všech oborů stomatologie.
Též organizujeme odborné semináře a kongresy, na kterých přednášejí přední světové kapacity.

 

 _DSC0154 – kopie

 Stanislava Svobodová